- NIEKADA NEJUNGKITE varinių ir aliumininių kabelių kartu!
- Jeigu tiesiama nuolatinė instaliacija, tikslinga naudoti kabelį iš atskirų gyslų. Jis atsparesnis korozijai už daugialaidžius ir jį lengviau nuvalyti prieš pajungimą.
- Ozono veikiama, lauke esanti guma sensta ir joje atsiranda įtrūkimų. Todėl rekomenduotina kabelių su gumine danga nenaudoti saulėtose vietose. Verčiau reiktų rinktis šarvuotą kabelį arba tiesti jį po žeme.
- Esant dideliam šalčiui polivinilchloridas gali suskeldėti, todėl lauke vertėtų naudoti kabelius su polietilenine danga.
- Polietilenas gali užkliūti gaisrininkams, todėl patalpose reiktų naudoti stabilizuotą nedegų polietileną.
- Kabelius su švininiu apvalkalu vertėtų tiesti vasarą. Pašalus, lenkiant šalčiui neatsparų kabelį apvalke gali atsirasti mikroįtrūkimų.
- Padidinto gaisro pavojaus vietose tikslinga naudoti kabelį su ugniai atspariu apvalku.
- Jei kabelis bus tiesiamas vandenyje, reikia naudoti specialią markę, skirtą naudoti drėgnoje terpėje. Tiesa, tokie kabeliai būna tik viengysliai, tad norint pajungti siurblį arba fontaną teks naudoti du kabelius arba paieškoti brangesnės alternatyvos.
- Jei kabelis bus tiesiamas per degias medžiagas (tarkim, medinį namą), jis turi būti nedegus arba neskatinantis degimo. Beje, tokius kabelius galima naudoti ir kitose vietose.
- Taip pat reikia žinoti, kokia yra įtampa tinkle ir kiek fazių naudojama jūsų sklype. Jei 220 V ir 1 fazė – užteks dviejų arba trijų gyslų kabelio, jeigu 380 ir 3 fazės – tai reikalingas keturgyslis arba penkiagyslis. Gyslų skaičius nurodomas žymėjime.